Pirotechnika

Podstawowe założenie pirotechniki scenicznej to duża efektowność przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach zamkniętych, jak chociażby teatr. Z tego też powodu możliwości są nieznacznie ograniczone. Pokazy głównie opierają się na efektach fontann iskier oraz wybuchających kolumnach ogni, co przy odpowiednim zgraniu wysokościowym i czasem trwania daje nieograniczone kombinacje. Dynamiczne efekty pirotechniki scenicznej, absorbujące swoim światłem olbrzymią przestrzeń, zawsze dają poczucie szybkiego tempa eksponując akcję na scenie.

Wystrzeliwane fontanny iskier lub efekty wybuchające parami z różnych kierunków wokół sceny często zaskakują widza , znacznie podnosząc atrakcyjność spektaklu. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie fontanny dostępne na rynku nadają się do użytku w pomieszczeniach zamkniętych. Stosujemy jedynie takie, których spalanie nie wydziela niebezpiecznych dla człowieka związków azotanów.

Jest kilka firm na rynku światowym specjalizujących się w produkcji tego rodzaju materiałów (WECO, PYROPAK, PYROART, Le Maitre) dzięki czemu stosując ich wyroby jesteśmy pewni, że organizowany przez nas pokaz będzie bezpieczny. Istnieją również produkty znacznie tańsze, których użycie często wiąże się z ryzykiem z powodu ich nieprecyzyjności.

Po za tym pirotechnika sceniczna jest bardzo często w bliskim kontakcie z człowiekiem ,a tutaj  nie można  pozwolić sobie na materiały z niepewnego źródła. Zdecydowanie odradzamy!!!

Galerie zdjęć:

 • Zajmij miejsce w perwszym rzędzie pasji i rytmu

  Grupa „The Prisoners” to esencja wieloletnich doświadczeń czterech facetów, żyjących w rytmie swoich marzeń. Ich siła wyobraźni, determinacja i praca...

  Malowanie buziek

  Malowanie twarzy to od pewnego czasu jedna z największych atrakcji dla dzieci...i to w różnym wieku. Każde z nich chciałoby mieć na buźce...

  Bal karnawałowy w przedszkolu

  W styczniu odbył się bal karnawałowy w przedszkolu "Cypisek"...było to dla nas dosyć nietypowe przeżycie, ponieważ uczęszczają do niego nasze dzieci.

  Choinka dla dzieci

  23.01.2011 mieliśmy przyjemność zorganizować mikołajki w firmie Euler Hermes. Olbrzymim powodzeniem cieszył się kącik animacyjny dla najmłodszych...
 • Dzień sportu dla Ery

  11 września na terenie AWF-u odbyła się impreza dla pracowników firmy Era. Sama nazwa pikniku "Dzień sportu" wskazywała na rodzaj atrakcji jakie czekały...

  Kącik animacyjny dla najmłodszych

  Kącik animacyjny to miejsce gdzie dzieci mogą bezpiecznie bawić się do woli, a rodzice mają chwilę odpoczynku zostawiając je pod fachową opieką animatorów.

  Gry i zabawy sportowe dla dzieci

  Gry i zabawy sportowe to lubiana przez wszystkie dzieci zabawa sportem...uczmy je od małego co jest ważne w życiu!!!

  Sesja zdjęciowa

  Czterech facetów zamkniętych w „celi rytmu” przedstawia unikatową kompilację rytmu, tańca, humoru i niebywałej energii.

S5 Box