Poradnik

Pirotechnika widowiskowa to przede wszystkim artystyczna kompozycja obrazów na niebie z muzyką podkreślającą klimat gwiezdnego spektaklu.

Każde podniebne widowisko powinno być zaaranżowane w osobliwy i niepowtarzalny sposób, tak aby zawsze dostarczało wiele emocji. Za każdym razem przystępując do opracowania scenariusza pokazu należy zapoznać się szczegółowo z topografią terenu. Pozwala to na dobranie efektów, które swoim rozmiarem pozwolą nie tylko cieszyć oko widza, ale przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo ich wykorzystania.Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest używanie wyłącznie sprawdzonych materiałów od wiodących hurtowników oraz przeszkolona kadra pirotechników w zakresie pracy z materiałami pirotechniki widowiskowej. Często najważniejszą decyzją jest wybór miejsca pokazu. Od tego będzie zależeć bezpieczeństwo naszych widzów jak i przejrzystość realizowanego przedstawienia. Przy ustaleniu z organizatorem miejsca instalacji sztucznych ogni warto wziąć pod uwagę drogi komunikacyjne gości imprezy oraz trasy ewakuacyjne.

Kiedy wszystkie aspekty bezpieczeństwa zostaną zatwierdzone oraz odpowiednie służby powiadomione przystępujemy do najciekawszej części pracy pirotechnika t.j. wymyślenia choreografii podniebnego spektaklu. W tej części realizacji projektu najbardziej ogranicza nas budżet ,dlatego najważniejsza jest kreatywność i odpowiedni dobór muzyki. Kiedy nasza kompozycja zostanie stworzona podkreślając charakter muzyki przystępujemy do I części montażu. Najczęściej prace odbywają się w specjalnym warsztacie pirotechnicznym.W dniu imprezy na odznaczonym i ogrodzonym terenie pojawiają się pirotechnicy instalując wcześniej przygotowane fajerwerki. Po podłączeniu wszystkich elementów instalacji i ich sprawdzeniu czekamy na godzinę rozpoczęcia naszego widowiska. Na wcześniej uzgodniony sygnał przystępujemy do odpalania pokazu.

Pokazy sterowane są na 3 sposoby lub w sposób mieszany

 1. radiowy - bardzo łątwy i szybki do montażu, ale czasem zawodny ze względu na zakłócenia fal,
 2. kablowy z jednostką sterującą - przy większych pokazach dość dużo układania kabli, ale raczej niezawodny,
 3. podłączenie pirotechniczne - wykorzystujące lonty oraz pirotechniczne opóźniacze - wadą tego podłączenia jest brak możliwości przerwania pokazu).

Po mam nadzieję ekscytującym pokazie należy dokonać rewizji naszego placu strzelania w celu zneutralizowania wszelkiego rodzaju zagrożeń. Tak zrealizowany pokaz powinien dostarczyć wiele pozytywnych emocji widzom, a organizatorom satysfakcję z dobrze zrealizowanego pokazu pirotechniki widowiskowej.

Galerie zdjęć:

 • Zajmij miejsce w perwszym rzędzie pasji i rytmu

  Grupa „The Prisoners” to esencja wieloletnich doświadczeń czterech facetów, żyjących w rytmie swoich marzeń. Ich siła wyobraźni, determinacja i praca...

  Malowanie buziek

  Malowanie twarzy to od pewnego czasu jedna z największych atrakcji dla dzieci...i to w różnym wieku. Każde z nich chciałoby mieć na buźce...

  Bal karnawałowy w przedszkolu

  W styczniu odbył się bal karnawałowy w przedszkolu "Cypisek"...było to dla nas dosyć nietypowe przeżycie, ponieważ uczęszczają do niego nasze dzieci.

  Choinka dla dzieci

  23.01.2011 mieliśmy przyjemność zorganizować mikołajki w firmie Euler Hermes. Olbrzymim powodzeniem cieszył się kącik animacyjny dla najmłodszych...
 • Dzień sportu dla Ery

  11 września na terenie AWF-u odbyła się impreza dla pracowników firmy Era. Sama nazwa pikniku "Dzień sportu" wskazywała na rodzaj atrakcji jakie czekały...

  Kącik animacyjny dla najmłodszych

  Kącik animacyjny to miejsce gdzie dzieci mogą bezpiecznie bawić się do woli, a rodzice mają chwilę odpoczynku zostawiając je pod fachową opieką animatorów.

  Gry i zabawy sportowe dla dzieci

  Gry i zabawy sportowe to lubiana przez wszystkie dzieci zabawa sportem...uczmy je od małego co jest ważne w życiu!!!

  Sesja zdjęciowa

  Czterech facetów zamkniętych w „celi rytmu” przedstawia unikatową kompilację rytmu, tańca, humoru i niebywałej energii.

S5 Box