Poradnik

Jako pirotechnik, na co dzień realizujący efekty sceniczne w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie oraz w Teatrze Roma, staram się zawsze artystycznie podchodzić do podejmowanych wyzwań.

Praca z najsłynniejszymi pirotechnikami świata, takimi jak np. Cai guo Qiang (choreograf pirotechniki podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie) wzbogaca mnie o ogromne doświadczenie, które później staram się wykorzystywać nawet podczas najmniejszych pokazów pirotechnicznych.
 
Pokaz na przyjęciu weselnym to znakomita okazja, aby wykazać się czymś oryginalnym i nietuzinkowym wprawiając  w zachwyt wszystkich gości. Dlatego pozwalam sobie przedstawić jedną z nieskończenie wielu możliwości przeprowadzenia takiego wystrzałowego spektaklu, gdzie głównymi bohaterami naturalnie są Państwo Młodzi.


Początek tajemniczy, ale dostojny.

Równolegle rozpalające się fontanny z każdą chwilą wznoszące się coraz wyżej dają początek efektom wybuchających na niebie. W trakcie budowania kolumn iskier dołączają efekty pirotechniczne skośne, tworząc kolorowe smugi na niebie. Po kilku kanonadach rzymskich ogni wystrzeliwanych jednocześnie, rozświetlających otoczenie na zielono, niebiesko i czerwono, rozpoczyna się część główna.

Rozwinięcie dynamiczne i efektowne.

Całe kompozycje różnobarwnych efektów układających się na przemian, to w świetliste wachlarze, to w niebo usłane całym bukietem chryzantem i peonii. Raz po raz barwne malowidła urozmaicane są eksplozją kolorowych bomb, dających odczucie podróży w kosmosie. Każdy następny efekt zaskakuje różnorodnością oraz natężeniem eksplozji.

Zakończenie podniosłe i romantyczne.

Cała kanonada efektów wznoszących się najwyżej (palmy, crosety, peonie oraz kolorowe chryzantemy). Całość zostaje zwieńczona rozpaleniem czerwonego serca w asyście fontann iskier, symbolizując rozpalenie miłości małżeńskiej.

Obejrzyj filmy Wesele Marcina i Joanny

Galerie zdjęć:

 • Zajmij miejsce w perwszym rzędzie pasji i rytmu

  Grupa „The Prisoners” to esencja wieloletnich doświadczeń czterech facetów, żyjących w rytmie swoich marzeń. Ich siła wyobraźni, determinacja i praca...

  Malowanie buziek

  Malowanie twarzy to od pewnego czasu jedna z największych atrakcji dla dzieci...i to w różnym wieku. Każde z nich chciałoby mieć na buźce...

  Bal karnawałowy w przedszkolu

  W styczniu odbył się bal karnawałowy w przedszkolu "Cypisek"...było to dla nas dosyć nietypowe przeżycie, ponieważ uczęszczają do niego nasze dzieci.

  Choinka dla dzieci

  23.01.2011 mieliśmy przyjemność zorganizować mikołajki w firmie Euler Hermes. Olbrzymim powodzeniem cieszył się kącik animacyjny dla najmłodszych...
 • Dzień sportu dla Ery

  11 września na terenie AWF-u odbyła się impreza dla pracowników firmy Era. Sama nazwa pikniku "Dzień sportu" wskazywała na rodzaj atrakcji jakie czekały...

  Kącik animacyjny dla najmłodszych

  Kącik animacyjny to miejsce gdzie dzieci mogą bezpiecznie bawić się do woli, a rodzice mają chwilę odpoczynku zostawiając je pod fachową opieką animatorów.

  Gry i zabawy sportowe dla dzieci

  Gry i zabawy sportowe to lubiana przez wszystkie dzieci zabawa sportem...uczmy je od małego co jest ważne w życiu!!!

  Sesja zdjęciowa

  Czterech facetów zamkniętych w „celi rytmu” przedstawia unikatową kompilację rytmu, tańca, humoru i niebywałej energii.

S5 Box