Realizacje

17.06.2005 o godz 19:17 niezwykłe spektakularne widowisko zagościło przed Galerią Zachęta w Warszawie. Jeden z najbardziej znanych performerów pirotechnicznych miał zaszczyt przedstawiać swój nietypowy projekt. 

Zostaliśmy zaproszeni do jego zrealizowania z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Cai to przecież niezwykle barwna osobistość świata sztuki i pirotechniki. Miał okazję współpracować z największymi firmami malując na niebie swoje artystyczne wizje (Rainbow by Grucci,  Shanghai APEC Cityscape). W Polsce artysta postanowił dać wyraz naszym przemianom ustrojowym i w spektakularny sposób, symbolizujący upadek epoki komunizmu, spalić czerwoną flagę.

Instalacja została zamieszczona na specjalnych masztach, z czego jeden usytuowany był na starej cfężarówce. Do realizacji tego projektu zużyliśmy 2000 m lontu tkając go niczym sieć, tak aby w efekcie otrzymać powierzchnię 9,6m x 6,4m. Do tak utkanej konstrukcji doszyliśmy czerwoną płachtę o takich samych wymiarach, co niestety znacznie utrudniło nam projekt.


Trzeba zaznaczyć, że od samego początku naszych rozmów, a było to prawie 1,5 roku wcześniej, instalacja miała być wykonana wyłącznie z lontu. Dopiero na 3 dni przed jej eksplozją artysta stwierdził, że musimy dołożyć mateiał. W dniu odpalenia padał deszcz i niestety wiał dość silny wiatr. Nasze wyliczenia nie przewidywały tych zmian. Materiał zachowywał się jak żagiel, kiedy przy każdym podmuchu naprężał naszą konstrukcję do granic jej wytrzymałości.

Niestety w pewnym momencie top jednego z masztów pękł. Na szczęście szybko udało nam się go naprawić, tak aby całość była gotowa na ustaloną godzinę. W trakcie krótkich przemówień mieliśmy obawy czy kolejny podmuch silniejszego wiatru nie zburzy naszej misternej konstrukcji. Cai również był pełen obaw, zwłaszcza, że jego poprzedni projek nie wypalił z powodu dużego deszczu...tym bardziej atmosfera była napięta. Postanowiliśmy odpalić trochę wcześniej, aby nie kusić losu, a efekt zobaczcie sami!!!

Próba generalna:

Dzień performancu:

Galerie zdjęć:

 • Zajmij miejsce w perwszym rzędzie pasji i rytmu

  Grupa „The Prisoners” to esencja wieloletnich doświadczeń czterech facetów, żyjących w rytmie swoich marzeń. Ich siła wyobraźni, determinacja i praca...

  Malowanie buziek

  Malowanie twarzy to od pewnego czasu jedna z największych atrakcji dla dzieci...i to w różnym wieku. Każde z nich chciałoby mieć na buźce...

  Bal karnawałowy w przedszkolu

  W styczniu odbył się bal karnawałowy w przedszkolu "Cypisek"...było to dla nas dosyć nietypowe przeżycie, ponieważ uczęszczają do niego nasze dzieci.

  Choinka dla dzieci

  23.01.2011 mieliśmy przyjemność zorganizować mikołajki w firmie Euler Hermes. Olbrzymim powodzeniem cieszył się kącik animacyjny dla najmłodszych...
 • Dzień sportu dla Ery

  11 września na terenie AWF-u odbyła się impreza dla pracowników firmy Era. Sama nazwa pikniku "Dzień sportu" wskazywała na rodzaj atrakcji jakie czekały...

  Kącik animacyjny dla najmłodszych

  Kącik animacyjny to miejsce gdzie dzieci mogą bezpiecznie bawić się do woli, a rodzice mają chwilę odpoczynku zostawiając je pod fachową opieką animatorów.

  Gry i zabawy sportowe dla dzieci

  Gry i zabawy sportowe to lubiana przez wszystkie dzieci zabawa sportem...uczmy je od małego co jest ważne w życiu!!!

  Sesja zdjęciowa

  Czterech facetów zamkniętych w „celi rytmu” przedstawia unikatową kompilację rytmu, tańca, humoru i niebywałej energii.

S5 Box